Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Spółka z o.o

KOMUNIKAT

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. informuje, iż w dniu dzisiejszym od godziny 11:00 do odwołania, nastąpi przerwa w dostawie wody na oś. Libelta

Za utrudnienia przepraszamy.

 

KOMUNIKAT

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. informuje, iż w dniu dzisiejszym od godziny 8:00 do odwołania, nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Krzywej oraz w dół na ulicy Polnej.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

KOMUNIKAT!

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w dniu 16 września 2021 r. od godziny 08:00 do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Bolesława Pobożnego.

Za utrudnienia przepraszamy!

KOMUNIKAT!

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w dniu 12 września 2021 r. od godziny 16:00 do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Pałuckiej oraz ulicach przyległych. Za utrudnienia przepraszamy!

KOMUNIKAT!

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że w związku z awarią sieci wodociągowej w dniu 09 września 2021 r. od godziny 8:00 do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie miasta Kcyni.

 

KOMUNIKAT !!!

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że w związku z pracami modernizacyjnymi sieci wodociągowej w dniu 16 sierpnia 2021 r. od godziny 8:00 do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody w Kcyni na ul. Nakielskiej.

Dodatkowo mogą występować okresowe spadki ciśnienia wody lub chwilowe przerwy w dostawie wody dla odbiorców Kcyni.

 

               

ZA  POWSTAŁE UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

OGŁOSZENIE
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. informuje, iż jest zainteresowana zatrudnieniem pracowników na stanowisku:
1. Kierowca kat. CE,
2. Operator koparko-ładowarki oraz równiarki.
Chcąc uzyskać więcej informacji w sprawie zatrudnienia na w/w stanowiskach pracy  proszę o kontakt pod numerem : 52/589-37-57.

INFORMACJA

 

W myśl ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2021 r. poz. 888), oraz zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie obowiązują zasady związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.

 1. Od 1 maja 2020 r. wszyscy mieszkańcy Gminy Kcynia zobowiązani są do segregacji odpadów komunalnych.
 2. Główna zasada Jednolitego Systemu Segregacji Odpadów (JSSO) jest jedna – należy oddzielać surowce od odpadów, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia. Jakie surowce oddzielamy? Są to: metale, opakowania wielomateriałowe i tworzywa sztuczne, papier tektura, a także opakowania szklane oraz bioodpady. Zbieranie osobno papieru, szkła, tworzyw sztucznych wraz z metalem, a także oddzielanie bioodpadów pozwala uzyskać najbardziej pełnowartościowe surowce do ponownego przetworzenia.
 3. Elementem ułatwiającym segregację śmieci są kolorowe worki. Każdy kolor pojemników lub worków przeznaczony jest na inny rodzaj odpadów. W całym kraju obowiązują worki w jednakowych barwach- wszystko za sprawą Rozporządzenia Ministra Środowiska. Przyjęło się że do niebieskich worków należy wrzucać papier, do żółtych –  plastik, opakowania wielomateriałowe i metal, do zielonych – szkło, do brązowych – odpady BIO a do kosza na śmieci – odpady zmieszane.

4. Informuje się o obowiązku przestrzegania kolorystyki worków do segregacji. Jest to wymógł prawny. Ponadto ułatwia pracę firmie odbierającej odpady komunalne oraz nie naraża mieszkańców na brak odbioru poszczególnych frakcji odpadów komunalnych.

5. Zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych różnych rodzajów ze sobą.

 

 1. Wszelkie informacje można uzyskać w Referacie Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami, ul. Dworcowa 8, pok. nr 3 tel. 52/589 37 45

KOMUNIKAT

W związku ze zbliżającym się terminem objazdowej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych, która odbędzie się w dniach
17-21 maj 2021r.
(szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej ZGKiM w Kcyni Sp. z o. o. http://zgkimkcynia.pl/ogloszenia oraz Urzędu Miejskiego), ZGKiM w Kcyni
Sp. z o. o. przypomina rodzaje i grupy  urządzeń jakich mieszkańcy gminy mogą pozbyć się w ramach organizowanej zbiórki. Odbierane będą:

elektroodpady:

 • wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego – lodówki, pralki, kuchenki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, klimatyzatory, wentylatory,
 • małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego- suszarki, tostery, odkurzacze, żelazka, szczoteczki do zębów, depilatory,
 • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny –telefony komórkowe, faksy, drukarki,
 • sprzęt audiowizualny – komputery, monitory, telewizory, radia, sprzęt Hi-Fi, kamery, sprzęt video, wzmacniacze dźwięku,
 • sprzęt oświetleniowy- lampy, świetlówki i żarówki energooszczędne,
 • elektronarzędzia- wiertarki, piły, maszyny do szycia, kosiarki elektryczne,
 • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy- kolejki, konsole do gier, gry wideo, automaty uruchamiane monetą,
 • przyrządy do nadzoru i kontroli- czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty: urządzenia pomiarowe ważące,
 • automaty- automaty do wydawania napojów, automaty do wydawania produktów stałych, bankomaty,

odpady wielkogabarytowe:

 • meble- szafy, komody, łóżka, tapczany, dywany, biurka, krzesła, fotele,
 • zabawki dużych rozmiarów.

Przypominamy, iż do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się następujących odpadów:

opon, części samochodowych, karniszy, rur, paneli, armatury łazienkowej, wanien, umywalek, brodzików, styropianu, wełny mineralnej, odpadów poremontowych, gruzu, worków po nawozach, okien, opakowań po chemikaliach, olejach czy truciznach, odpadów zielonych (gałęzie, trawa, liście).

UWAGA!!!

            WSZYSTKIE ODBIERANE ODPADY MUSZĄ BYĆ KOMPLETNE !

Poza wyznaczonymi datami wszelkie selektywnie zbierane odpady komunalne mieszkańcy mogą przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się w Kcyni przy ul. Dworcowej (wjazd od ul. Nakielskiej) w poniedziałki od 15.00-18.00 oraz środy i piątki od godz. 12.00-15.00.

Poza wyznaczonymi datami wszelkie selektywnie zbierane odpady komunalne mieszkańcy mogą przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się w Kcyni przy ul. Dworcowej (wjazd od ul. Nakielskiej) w poniedziałki od 15.00-18.00 oraz środy i piątki od godz. 12.00-15.00.

Harmonogram objazdowy ZSEE i wielkogabar. 05.2021

http://zgkimkcynia.pl/wp-content/uploads/2021/05/Harmonogram-objazdowy-ZSEE-i-wielkogabar.-5.2021.doc

KOMUNIKAT !!!

W dniu 4 marca 2021 r. od godziny 9:00 do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości zaopatrywanych w wodę ze Stacji Uzdatniania Wody w m. Smogulecka Wieś, tj.: Smogulecka Wieś, Chwaliszewo, oraz wszystkie miejscowości w rejonie Doliny Nadnoteckiej (Laskownica, Mieczkowo, Ludwikowo, Kowalewko, Kowalewko-Folwark, Piotrowo, Weronika, Paulina, Józefkowo, Sipiory i Studzienki)

Przerwa w dostawie wody spowodowana jest awarią sieci wodociągowej.

Dostawa wody zostanie przywrócona niezwłocznie po usunięciu awarii.

ZA  POWSTAŁE UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

Komunikat o awarii sieci wodociągowej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z naprawą awarii sieci wodociągowej na ul. S. Żeromskiego, nastąpi  czasowa przerwa w dostawie wody w dniu 28.12.2020r. w godzinach od 1100 do usunięcia awarii.

Przerwa w dostawie wody obejmować będzie  mieszkańców całego os Libelta.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

KOMUNIKAT

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że w dniu  27.11.2020 od godziny 13:00 do odwołania mogą nastąpić przerwy w dostawie wody do nieruchomości zlokalizowanych w miejscowości Sipiory spowodowane awarią sieci wodociągowej.

Dostawa wody zostanie przywrócona niezwłocznie po usunięciu awarii.

Za utrudnienia przepraszamy.

KOMUNIKAT

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że w dniu  23.11.2020 od godziny 8:00 do odwołania mogą nastąpić przerwy w dostawie wody do nieruchomości zlokalizowanych w rejonie Doliny Nadnoteckiej spowodowane jest awarią sieci wodociągowej.

Dostawa wody zostanie przywrócona niezwłocznie po usunięciu awarii.

Za utrudnienia przepraszamy.

   Komunikat o awarii sieci wodociągowej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z naprawą awarii sieci wodociągowej na ul. S. Żeromskiego, nastąpi  czasowa przerwa w dostawie wody w dniu 12.11.2020r. w godzinach od 1200 do usunięcia awarii.

Przerwa w dostawie wody obejmować będzie  mieszkańców całegoos Libelta.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

KOMUNIKAT !!!

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że w dniu 12.11.2020 r. od godziny 8:00 do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody w Kcyni przy ul. Szewskiej. Przerwa w dostawie wody spowodowana jest awarią sieci wodociągowej.

             Dostawa wody zostanie przywrócona niezwłocznie po usunięciu awarii.

 

KOMUNIKAT

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 ponownie  wstrzymuje się odczyty wodomierzy przez inkasenta.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp.  z o.o. prosi o podawanie stanu wodomierzy poprzez stronę internetową  : http://zgkimkcynia.pl/odczyt-wodomierza .
Na
podstawie podanego odczytu  będą wystawiane faktury i przesyłane do odbiorcy mailem a w razie jego braku pocztą tradycyjną.

PODAJ ODCZYT W TRZECH PROSTYCH KROKACH !!!

 1. Wpisz w przeglądarkę http://zgkimkcynia.pl/odczyt-wodomierza
 2. Uzupełnij formularz
 3. Kliknij Wyślij

Odczyty będzie można podawać do 25 każdego miesiąca,  po tym terminie kontrahentom ,którzy nie podali stanu wodomierza zostanie wystawiona faktura szacunkowa.

Alternatywnym sposobem odczytu wodomierzy jest przekazanie danych na adres e-mail magdalena.bugaj@zgkimkcynia.pl lub na numer telefonu: 731 866 665.

Celem ustanowienia możliwości wzajemnego kontaktu uprzejmie prosimy o podanie dodatkowo swojego  numeru telefonu i adresu mailowego oraz wyrażenie zgody na tę formę kontaktu pomiędzy Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. a odbiorcą usługi wodociągowo-kanalizacyjnej.

KOMUNIKAT

W związku ze zbliżającym się terminem objazdowej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych, która odbędzie się w dniach
19-23 październik 2020r.
(szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej ZGKiM w Kcyni Sp. z o. o. http://zgkimkcynia.pl/ogloszenia oraz Urzędu Miejskiego), ZGKiM w Kcyni Sp. z o. o. przypomina rodzaje i grupy  urządzeń jakich mogą mieszkańcy gminy pozbyć się w ramach organizowanej zbiórki. Odbierane będą:

elektroodpady:

 • wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego – lodówki, pralki,kuchenki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, klimatyzatory, wentylatory
 • małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego- suszarki, tostery, odkurzacze, żelazka, szczoteczki do zębów, depilatory,
 • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny –telefony komórkowe, faksy, drukarki,
 • sprzęt audiowizualny – komputery, monitory,telewizory, radia, sprzęt Hi-Fi, kamery, sprzęt video, wzmacniacze dźwięku
 • sprzęt oświetleniowy- lampy, świetlówki i żarówki energooszczędne,
 • elektronarzędzia- wiertarki, piły, maszyny do szycia, kosiarki elektryczne,
 • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy- kolejki, konsole do gier, gry wideo, automaty uruchamiane monetą,
 • przyrządy do nadzoru i kontroli- czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty:urządzenia pomiarowe ważące,
 • automaty-automaty do wydawania napojów, automaty do wydawania produktów stałych, bankomaty,

odpady wielkogabarytowe:

 • meble- szafy, komody, łóżka, tapczany,dywany, biurka, krzesła, fotele,
 • zabawki dużych rozmiarów.

 

Przypominamy, iż do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się następujących odpadów:

opon, części samochodowych, karniszy, rur, paneli, armatury łazienkowej, wanien, umywalek, brodzików, styropianu, wełny mineralnej, odpadów poremontowych, gruzu, worków po nawozach, okien, opakowań po chemikaliach, olejach czy truciznach, odpadów zielonych (gałęzie, trawa, liście).

 

UWAGA!!!

            WSZYSTKIE ODBIERANE ODPADY MUSZĄ BYĆ KOMPLETNE !

 

Poza wyznaczonymi datami wszelkie selektywnie zbierane odpady komunalne mieszkańcy mogą przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się w Kcyni przy ul. Dworcowej (wjazd od ul. Nakielskiej) w poniedziałki od 15.00-18.00 oraz środy i piątki od godz. 12.00-15.00.

Harmonogram objazdowy ZSEE i wielkogabar. 10.2020

KOMUNIKAT

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że w dniu  04.09.2020 od godziny 8:00 do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości zlokalizowanych przy ulicach: Modrzewiowej, Słonecznej, Jesionowej, Wybudowanie, Witosa od skrzyżowania z ul. Kwiatową, Poznańskiej od stacji paliw w kierunku Grocholina oraz nieruchomości: Grocholin 1, 2, 3, 4, 5, 36, 37, 38, ul. Młyńska 13C.

Przerwa w dostawie wody spowodowana jest awarią sieci wodociągowej w ul. Witosa.

Dostawa wody zostanie przywrócona niezwłocznie po usunięciu awarii.

Za utrudnienia przepraszamy.

Komunikat!!!

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. poszukuje pracowników na
stanowisko- kierowca – kat. C oraz elektryk – automatyk. Szczegółowe informacje uzyskać można w
siedzibie Zakładu przy ul. Nakielskiej 9 lub telefonicznie pod numerem 52/589-37-57.

KOMUNIKAT !!!

W dniu 25.06.2020 r.od godziny 8:00 do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody w Kcyni na ul. Poznańskiej od skrzyżowania z ul. Strażacką, ul. Młyńskiej i ul. Cmentarnej. Przerwa w dostawie wody spowodowana jest awarią sieci wodociągowej.

             Dostawa wody zostanie przywrócona niezwłocznie po usunięciu awarii.

Komunikat o awarii sieci wodociągowej

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z naprawą awarii sieci wodociągowej na os Libelta, nastąpi  czasowa przerwa w dostawie wody w dniu 26 maja br. w godzinach od 800 do usunięcia awarii.

Przerwa w dostawie wody obejmować będzie  mieszkańców całego os Libelta.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

KOMUNIKAT

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 nadal  wstrzymuje się odczyty wodomierzy przez inkasenta.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp.  z o.o. prosi o podawanie stanu wodomierzy poprzez stronę internetową  : http://zgkimkcynia.pl/odczyt-wodomierza .
Na
podstawie podanego odczytu  będą wystawiane faktury i przesyłane do odbiorcy e-mailem
a w razie jego braku pocztą tradycyjną.

PODAJ ODCZYT W TRZECH PROSTYCH KROKACH !!!

 1. Wpisz w przeglądarkę http://zgkimkcynia.pl/odczyt-wodomierza
 2. Uzupełnij formularz
 3. Kliknij Wyślij

Odczyty będzie można podawać do 25 maja 2020 r.,  po tym terminie kontrahentom ,którzy nie podali stanu wodomierza zostanie wystawiona faktura szacunkowa.

Alternatywnym sposobem odczytu wodomierzy jest przekazanie danych na adres e-mail magdalena.bugaj@zgkimkcynia.pl lub na numer telefonu: 731 866 665.

Celem ustanowienia możliwości wzajemnego kontaktu uprzejmie prosimy o podanie dodatkowo swojego  numeru telefonu i adresu mailowego oraz wyrażenie zgody na tę formę kontaktu pomiędzy Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. a odbiorcą usługi wodociągowo-kanalizacyjnej.

KOMUNIKAT

W związku ze zbliżającym się terminem objazdowej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych, która odbędzie się w dniach
18-22 maj 2020r.
(szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej ZGKiM w Kcyni Sp. z o. o. http://zgkimkcynia.pl/ogloszenia oraz Urzędu Miejskiego), ZGKiM w Kcyni Sp. z o. o. przypomina rodzaje i grupy  urządzeń jakich mogą mieszkańcy gminy pozbyć się w ramach organizowanej zbiórki. Odbierane będą:

elektroodpady:

 • wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego – lodówki, pralki,kuchenki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, klimatyzatory, wentylatory
 • małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego- suszarki, tostery, odkurzacze, żelazka, szczoteczki do zębów, depilatory,
 • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny –telefony komórkowe, faksy, drukarki,
 • sprzęt audiowizualny – komputery, monitory,telewizory, radia, sprzęt Hi-Fi, kamery, sprzęt video, wzmacniacze dźwięku
 • sprzęt oświetleniowy- lampy, świetlówki i żarówki energooszczędne,
 • elektronarzędzia- wiertarki, piły, maszyny do szycia, kosiarki elektryczne,
 • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy- kolejki, konsole do gier, gry wideo, automaty uruchamiane monetą,
 • przyrządy do nadzoru i kontroli- czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty:urządzenia pomiarowe ważące,
 • automaty-automaty do wydawania napojów, automaty do wydawania produktów stałych, bankomaty,

odpady wielkogabarytowe:

 • meble- szafy, komody, łóżka, tapczany,dywany, biurka, krzesła, fotele,
 • zabawki dużych rozmiarów.

 

Przypominamy, iż do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się następujących odpadów:

opon, części samochodowych, karniszy, rur, paneli, armatury łazienkowej, wanien, umywalek, brodzików, styropianu, wełny mineralnej, odpadów poremontowych, gruzu, worków po nawozach, okien, opakowań po chemikaliach, olejach czy truciznach, odpadów zielonych (gałęzie, trawa, liście).

 

UWAGA!!!

            WSZYSTKIE ODBIERANE ODPADY MUSZĄ BYĆ KOMPLETNE !

Harmonogram objazdowy ZSEE i wielkogabar. 5.2020 pobierz

 

Poza wyznaczonymi datami wszelkie selektywnie zbierane odpady komunalne mieszkańcy mogą przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się w Kcyni przy ul. Dworcowej (wjazd od ul. Nakielskiej) w poniedziałki od 15.00-18.00 oraz środy i piątki od godz. 12.00-15.00.

KOMUNIKAT

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym  koronawirusa wstrzymuje się do odwołania wyjście inkasenta w celu odczytu wodomierzy.

Tym samym Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp.  z o.o. prosi o podawanie stanu wodomierzy telefoniczne lub na stronie internetowej: http://zgkimkcynia.pl/odczyt-wodomierza, na podstawie których będą wystawiane faktury i przesyłane do odbiorcy pocztą tradycyjną lub mailem.

Brak odczytów będzie skutkował wystawieniem faktury na podstawie średniego odczytu z ostatnich 3-miesięcy.

Odczyty będzie można podawać do 25 kwietnia 2020 r.,  po tym terminie zostanie wystawiona faktura uśredniona.

Odczyty wodomierzy proszę przekazywać   na numer telefonu: 731 866 665, lub drogą mailową: magdalena.bugaj@zgkimkcynia.pl.

Celem ustanowienia możliwości wzajemnego kontaktu uprzejmie prosimy o podanie dodatkowo swojego  numeru telefonu i adresu mailowego oraz wyrażenie zgody na tę formę kontaktu pomiędzy Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. a odbiorcą usługi wodociągowo-kanalizacyjnej.

 

KOMUNIKAT

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że w dniu  09.04.2020 od godziny 8:00 do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości zlokalizowanych przy ul. M. Dąbrowskiej ze względu na awarię przyłącza wodociągowego.

Dostawa wody zostanie przywrócona niezwłocznie po usunięciu awarii.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zarządzenie w sprawie odczytu wodomierzy

Kcynia, dn. 13.03.2020 r.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym  koronawirusa wstrzymuje się do odwołania wyjście inkasenta w celu odczytu wodomierzy.

Tym samym Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. zo.o. prosi o podawanie stanu wodomierzy telefoniczne lub na stronie internetowej www.zgkimkcynia.pl w zakładce ( odczyt wodomierza), na podstawie których będą wystawiane faktury i przesyłane do odbiorcy pocztą tradycyjną lub mailem.

Brak odczytów będzie skutkował wystawieniem faktury na podstawie średniego odczytu z ostatnich 3-miesięcy.

Odczyty będzie można podawać do 25 marca 2020 r., a po tym terminie zostanie wystawiona faktura uśredniona.

Odczyty wodomierzy proszę przekazywać   na numer telefonu: 52/589-37-57, lub drogą mailową: sekretariat@zgkimkcynia.pl.

Celem ustanowienia możliwości wzajemnego kontaktu uprzejmie prosimy o podanie dodatkowo swojego  numeru telefonu i adresu mailowego oraz wyrażenie zgody na tę formę kontaktu pomiędzy Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. a odbiorcą usługi wodociągowo-kanalizacyjnej.

 

Kcynia, dnia 09.12.2019

 

 

 

Komunikat o awarii sieci wodociągowej
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z naprawą awarii sieci wodociągowej, nastąpi  czasowa przerwa w dostawie wody w

dniu 10 grudnia br. w godzinach od 800 do usunięcia awarii.

Przerwa w dostawie wody obejmować będzie  mieszkańców miejscowości Tupadły.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

 

Prezes Zarządu

ZGKiM w Kcyni Sp. z o.o.
Henryk Grobelny

Kcynia, dnia 01.10.2019

Komunikat o awarii sieci wodociągowej

 

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z naprawą awarii sieci wodociągowej w Palmierowie, nastąpi  czasowa przerwa w dostawie wody w dniu 01 października br. w godzinach od 900 do usunięcia awarii.

Przerwa w dostawie wody obejmować będzie  mieszkańców domów Palmierowa oraz Głogowińca.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

 

Prezes Zarządu

ZGKiM w Kcyni Sp. z o.o.

KOMUNIKAT

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o.o. przedstawia  laureatów konkursu ekologicznego „Segregacja to się opłaca Edycja IV 2016/2017”.

Konkurs objęty patronatem Europosła Janusza Zemke oraz Burmistrza Kcyni, organizowany przez ZGKiM w Kcyni Sp. zo.o.  po raz czwarty.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu gminy Kcynia.

 • W konkursie brało udział 9 placówek oświatowych; 7 szkół podstawowych, 2 gimnazja,  (w poprzedniej edycji 9 placówek- 7 szkół podstawowych, 2 gimnazjum).
  Łącznie 919 uczniów.
 • Łącznie wszystkie placówki zebrały 4,988 Mg surowców wtórnych. W III edycji konkursu zebrano   8,131 Mg

I miejsce po raz trzeci zajęła Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy uzyskując   6 387,78 punktów, Dyrektor: Marzena Wessołowska, Koordynator w placówce  Anna Pachulska,

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mycielewie  uzyskując 2 889,09 punktów,
Dyrektor: Katarzyna Walasiewicz, Koordynator w placówce: Anna Pyszczyńska,

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni  uzyskując
1 957,64 punktów, Dyrektor: Michał Poczobutt, Koordynator w placówce Anna Wilczyńska.

Wyróżnienia zostały przyznane:

 • klasie II ze szkoły podstawowej w  Laskownicy (18 uczniów) w roku szkolnym 2016/2017, Koordynator w Placówce: Anna Pachulska,
 • klasie III ze szkoły podstawowej w  Sipiorach (8 uczniów) w roku szkolnym 2016/2017, Koordynator w Placówce: Julita Rybacka-Stróźyk,
 • klasie IV ze szkoły podstawowej w  Mycielewie (18 uczniów) w roku szkolnym 2016/2017, Koordynator w Placówce: Anna Pyszczyńska,
 • klasie VI ze szkoły podstawowej w Palmierowie (15 uczniów) w roku szkolnym 2016/2017, Koordynator w Placówce: Małgorzata Tracz,
 • klasie II ze szkoły podstawowej w Rozstrzębowie (11 uczniów) w roku szkolnym 2016/2017, Koordynator w Placówce: Paulina Grzechnik,
 • klasie VI ze szkoły podstawowej w Dobieszewie (9 uczniów) w roku szkolnym 2016/2017, Koordynator w Placówce: Alina Dulka,
 • klasie  I B  ze szkoły podstawowej w Kcyni (9 uczniów) w roku szkolnym 2016/2017, Koordynator w Placówce: Anna Wilczyńska,
 • klasie I z gimnazjum w Chwaliszewie (26 uczniów) w roku szkolnym 2016/2017, Koordynator w Placówce: Iwona Boncel-Bączkowska.

 

Celem konkursu jest pobudzenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi uczniom jak duży wpływ wywiera człowiek na stan środowiska naturalnego. Praktyczne ćwiczenia z zakresu segregacji połączone z teorią przekazywaną na lekcjach, pozwalają na utrwalenie ekologicznych nawyków uczniów biorących udział w konkursie  oraz na popularyzację zasad segregacji odpadów wśród dzieci i młodzieży.

Za zdobycie trzech najwyższych wyników punktowych, szkołom przyznano nagrody finansowe:

                      – za zajęcie I miejsca czek o wartości 1000,00 zł brutto– finansowany przez Burmistrza Kcyni,

                       – za zajęcie II miejsca czek o wartości 600,00 zł brutto-finansowany przez ZGKiM w Kcyni
Sp. zo.o.,

                      – za zajęcie III miejsca czek o wartości 400,00 zł brutto-finansowany przez ZGKiM w Kcyni Sp. zo.o.

Nagroda  finansowa dla Szkoły Podstawowej w Laskownicy za zajęcie pierwszego miejsca została przekazana przez Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugę 4 września 2017 r., podczas Uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego w niniejszej placówce oświatowej. Nagrody rzeczowe dla  klas zostaną przekazane poszczególnym koordynatorom konkursu w  placówkach, do których uczęszczają wyróżnieni uczniowie.

Nagrody indywidualne dla każdego ucznia uczęszczającego do klasy, która brała najaktywniejszy udział w konkursie finansował Europoseł Janusz Zemke, MBU Ubezpieczenia Reasekuracja reprezentowany przez Brokera Ubezpieczeniowego Pana Krzysztofa Sosnowskiego oraz ZGKiM
w Kcyni. 113 najbardziej aktywnych uczniów zostało obdarowanych nagrodami rzeczowymi
m.in. długopisy, kubki, opaski na rękę, bidony, kompasy, plecaki oraz ulotki z zasadami poprawnej segregacji odpadów.

Koordynatorzy konkursu w placówkach oświatowych, również zostali wynagrodzeni za ciężką pracę w całym  roku szkolnym przy sprawowaniu pieczy nad przebiegiem konkursu. Każdy koordynator otrzymał nagrody rzeczowe.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 


 

 

 

 

 


 

 

ZGKiM w Kcyni na zlecenie Gminy Kcynia od dnia dzisiejszego, tj. 16 sierpnia br. (środa) realizuje zadanie inwestycyjne pn.„Remont chodnika na ul. Szewskiej w Kcyni”. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego kwota, za którą ZGKiM wykona zadanie to 170.241,46 zł. Powstanie nowy chodnik z kostki polbrukowej, nowy krawężnik, a także odwodnienia liniowe. Długość chodnika to blisko 300 metrów bieżących (odcinek od pl. Czochralskiego do skrzyżowania z ul. Klasztorną).

Uwaga mieszkańcy i użytkownicy drogi!

W związku z remontem chodnika wprowadza się następujące zmiany w komunikacji:

I etap: zamknięcie odcinka ul. Szewskiej od ul. Klasztornej do parkingu za Urzędem Miejskim w Kcyni,

II etap: zamknięcie odcinka ul. Szewskiej od parkingu za Urzędem Miejskim do skrzyżowania z ul. Podgórną,

III etap: zamknięcie odcinka ul. Szewskiej od skrzyżowania z ul. Podgórną do Placu Czochralskiego.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że pracownicy ZGKiM w lipcu na odcinku ponad 165 metrów na ul. Dworcowej wymienili wodociąg wraz z uzbrojeniem na odcinku od ronda do wiaduktu. Często dochodziło w tym miejscu do awarii. Ułożenie fragmentu wodociągu i nawiązanie do już wcześniej ułożonego na ul. Dworcowej jest zakończeniem etapu modernizacji sieci wodociągowej w tym terenie miasta. Była to inwestycja ZGKiM, w ramach której odtworzono także chodnik na tym odcinku o pow. 300 m2 . Ponadto ZGKiM zakończył także budowę chodnika w Iwnie o pow. 170 m2